Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


SZAKMAI ÖNÉLETRAJZ

 BENEDEK HUSZÁR BOTOND

1. SZÜLETÉSI HELYE ÉS IDEJE:  BRASSÓ, 1981 MÁRCIUS 30

2. VÉGZETTSÉG ÉS MUNKAHELYEK:

2003-2007 KOLOZSVÁRI BABES-BOLYAI TUDOMÁNYEGYETEM, BÖLCSÉSZTUDOMÁNY KAR, SZÍNMŰVÉSZETI  TANSZÉK, SZÍNÉSZ SZAK

2007 - 2010 szeptemberétől a TOMCSA SÁNDOR SZÍNHÁZ tagja 

2010 - 2012 MAROSVÁSÁRHELYI SZÍNMŰVÉSZETI EGYETEM, MESTERKÉPZÉS,SZÍNÉSZ SZAK

2012 - SZABADÚSZÓ SZÍNÉSZ

2013 - 2015 MAROS MŰVÉSZEGYÜTTES-nél referens

2016 - MAROSVÁSÁRHELYI RÁDIÓ hírszerkesztő, hírbemondó

2016 - TEATRU 3G SZÍNHÁZ egyik alapító tagja Andi Gherghe és Székely Csaba mellett

2019 - ACTORSBOOK.RO és SZABADSZÍNÉSZ csapat tagja

 

3. A KOLOZSVÁRI SZÍNMŰVÉSZETI EGYETEMEN JÁTSZOTT SZEREPEI ( 2003-2007 ): 

TÁNCOS – Luigi Pirandello – Ma este improvizálunk, IV. éves színészhallgatók elõadása , rendezõ: Keresztes Attila

KULIGIN – Anton Pavlov Csehov – Három nővér, rendezõ: Dimény Áron

TREPLJOV- Anton Pavlov Csehov – Sirály, rendezõ: Dimény Áron

CAESAR – William Shakespeare – Julius Caesar, rendezõ: Szilágyi Palkó Csaba

PETRUCHIO – William Shakespeare – Makrancos hölgy, rendezõ: Szilágyi Palkó Csaba

SZAMBA GRAHAM DIUF – Jean Genet – A négerek, rendezõ: Szilágyi Palkó Csaba

LILIOM, FICSUR– Molnár Ferenc – Liliom, rendezõ: Szilágyi Palkó Csaba

COL – John Arden – Élni, mint a disznók, rendezõ: Szilágyi Palkó Csaba

ISIDORO – Carlo Goldoni – Chioggiai csetepaté, rendezõ: Keresztes Attila

KONFERANSZIÉ – Cole Porter, Fred Ebb, John Kander –Kabaré musical, rendezõ: Szilágyi Palkó Csaba

DEMETRIUS – William Shakespeare – Szentivánéji álom, rendezõ: Salat Lehel

SPITTA- Gerhardt Hauptmann- A Patkányok, rendező: Szilágyi Palkó Csaba

Óda Echnatonhoz, bábszínházi elõadás, rendezõ: Palocsai Kisó Kata

S LEGÉNY - Slawomir Mrozek- Mulatság, rendező: Albu István

KATONA - Arthur Schnitzler- Kőrtánc, rendező: Zakariás Zalán

 

 4. SZÍNHÁZBAN JÁTSZOTT SZEREPEK:

4.1.KOLOZSVÁRI ÁLLAMI MAGYAR SZÍNHÁZ, KOLOZSVÁRI MAGYAR OPERA

MANÓ – Jakab Melinda – Vibration, mozgásszínházi elõadás, rendezõ: Jakab Melinda 2003/2004-es évad

DÖHE, KÁMPICS – Muszty Bea,Dobai András – A kék csodatorta, rendezõ : Keresztes Attila  2005/2006-os évad

KALÓZ – Varró Dániel, Presser Gábor – Túl a Maszathegyen, zenés kalandjáték, rendezõ: Keresztes Attila 2006/2007-es évad

BOLOND – P.Mascagni – Parasztbecsület, rendező: Mihaela Panainte 2006/2007-es évad

 

4.2 TEATRUL IMPOSIBIL

 APA – Ozana Budău – Silent_Ground, mozgásszínházi elõadás, rendezõ: Bianca Ana Adam 2005/2006-os évad

FÉRFI – Andrea Jacob – R’unlike, mozgásszínházi elõadás, rendezõ: Bianca Ana Adam 2005/2006-os évad

 

4.3 NEO-NO SZÍNHÁZ
ARGONAUTA – Izumi Ashizawa – The Blue Rocks, Neo-No színházi elõadás, rendezõ: Izumi Ashizawa 2005/2006-os évad

 

4.4 KOLOZSVÁRI ROMÁN ÁLLAMI SZÍNHÁZ

LULU – Mircea Cărtărescu – Travestit, rendező: Andrea Jacob 2005/2006-os évad

 

4.5 MAROSVÁSÁRHELYI NEMZETI SZÍNHÁZ, TOMPA MIKLÓS TÁRSULAT

PINCÉR/KATONA-Jaroslav Hasek-Spiró György- Svejk, rendező: Kincses Elemér 2010/2011-es évad

PARCHA-Dorota Maslovska-Két lengyelül beszélő szegény román, rendező:Theodor Cristian Popescu 2010/2011-es évad

GYÖRGY - Szörényi Levente-Bródy János-Kőműves Kelemen, rendező: Somogyi Szilárd 2012/2013-as évad

ÁBRAHÁM - William Shakespeare - Rómeó és Júlia, rendező: Porogi Dorka 2012/2013-as évad

HARRY - Alan Jay Lerner-Frederick Loewe - My fair Lady, rendező: Harsányi Zsolt 2012/2013-as évad

GRÓF - Bakonyi Károly - Szirmai Albert - Gábor Andor - Mágnás Miska, rendező: Harsányi Zsolt 2014/2015-ös évad

MÁMBÓ - Szávai Géza - Akit átvisznek a hegyen, rendező: Gáspárik Attila 2014/2015-ös évad

ATASÉ, BÁRÓ HÜBNER - Kálmán Imre-Békeffi István-Keller Dezső-Gábor Andor-Csárdáskirálynő, rendező:Tasnádi Csaba 2015/2016-os évad

 

4.6 TAMACISZA KULTURÁLIS EGYESÜLET

FERIKE- Madaras Orsolya - Borbála, rendező: Fazakas Mátyás 2012/2013-as évad

 

4.7 STÚDIÓ SZÍNHÁZ, MAROSVÁSÁRHELY

BYRON-Tasnádi István-Démonológia, rendező:Szőcs Arthur 2011/2012-es évad

APA-Pintér Béla,Darvas Benedek-Parasztopera, rendező:Porogi Dorka 2011/2012-es évad

CHIRIAC-I.L.Caragiale-Zűrzavaros éccaka, rendező:Sebestyén Aba 2011/2012-es évad

 

4.8 YORICK STÚDIÓ, MAROSVÁSÁRHELY

ALEX- Stefan Peca- Bucharest Calling, rendező: Andi Gherghe 2013/2014-es évad

ISTVÁN-George Stefan-Ţara Zânelor/Tündérország, rendező: Andi Gherghe 2014/2015-ös évad

LACI, PETIKE, BOTOND- Székely Csaba-Maró, rendező: Andi Gherghe 2015/2016-os évad

 

4.9 TOMCSA SÁNDOR SZÍNHÁZ

 

2007/2008-as évad

 

LEGKISEBB-Csizmás Kandúr, rendező: Csurulya Csongor

PÜLADÉSZ-Euripidész-Elektra, rendező: Sorin Militaru

TAKÁCS-Andersen-A császár új ruhája, rendező: Béres László

SZÍNÉSZ-Truman Capote-Álmatlan hánykolódás, rendező: Kányádi Szilárd

 

2008/2009-es évad

 

ONESTI-  C.Goldoni-A patikus, rendező: Csurulya Csongor

CSUPÁNC, NAGY TÖKÉLY- Békési Pál-Félőlény, rendező: Szilágyi Regina

ÖDÖN-Baróti-Eisemann-Dalos-Bástyasétány 77, rendező: Csurulya Csongor

HIERLINGER FERDINÁND-Ödön von Horváth-Mesél a bécsi erdő, rendező: Zakariás Zalán 

PAUL-Ken Ludwig-Csillagok Buffalóban, rendező: Pálfi Zoltán

 

2009/2010-es évad

 

MOHAI - Garaczi László- Plazma, rendező : Tóth Árpád

KAMERAMAN-Tasnádi István-Magyar a Holdon, rendező : Tóth Árpád

DZSERI -Billy Wilder-Senki sem tökéletes,avagy nincs aki hidegen szereti, rendező: Megyeri Zoltán

JAKAB-William Shakespeare-Ahogy tetszik,rendező: Anca Bradu

PAPÍRSÁRKÁNY-Tordon Ákos-Skatulyácska,rendező: Szilágyi Regina

 

4.10 MANNA PRODUKCIÓ ÉS A ZSÁMBÉKI SZÍNHÁZI BÁZIS

BUCKINGHAM, RATCLIFF,RICHMOND- III.RICHÁRD, rendező: Burák Ádám 2014

 

4.11 TEATRU 3G SZÍNHÁZ

APA - George Ștefan -Tündérország / Țara Zânelor, rendező: Andi Gherghe, 2016/2017-es évad

ÁDÁM-  Székely Csaba - Öröm és boldogság / Bucurie și fericire, rendező: Andi Gherghe, 2017/2018-as évad

MATHIAS FŐHERCEG - Székely Csaba - Mihai Vitéz / Mihai Viteazu, rendező: Andi Gherghe 2018/2019-es évad

BÁTHORY ANDRÁS - Székely Csaba - Mihai Vitéz / Mihai Viteazu, rendező: Andi Gherghe 2018/2019-es évad

 

5. TELEVIZIÓS SZEREPEK:

BADARSÁG FŐSZERKESZTŐJE -Hatházi András-Nyársalgó Szilveszteri Kabaré, rendező: Hatházi András, TVR 2 magyar adása

1956-os megemlékezés Kolozsváron , DUNA TV

 

6. REKLÁMOK :

OFOTÉRT KONTAKTLENCSE REKLÁM, Budapest,  rendező : Paczolay Béla, operatőr : Pados Gyula, 2007

SERRIOUSI FINAL REKLÁM, fotók: Dávid Botond, 2008

T-MOBILE ,,TEDD SZÍNESEBBÉ MAGAD" REKLÁM, Budapest, 2009

GOLD DE ROYALE REKLÁM, Kolozsvár, 2011

SAPIENTIA ERDÉLYI MAGYAR TUDOMÁNYEGYETEM REKLÁM , rendező: Erőss László, 2014

 

7.FESZTIVÁLOKON ÉS TURNÉKON VALÓ RÉSZVÉTEL:

Festival Monodrama i Pantomime - Beograd, Szerbia 2004

Fadj International Theatre Festival - Teheran, Irán 2006

Nemzetközi Színház Fesztivál - Szeben, Románia 2006

Határon Túli Színházi Estek - Budapest, Magyarország 2005, 2006, 2007

Panboro Színház Fesztivál - Budapest, Magyarország 2006

Deszka Fesztivál - Debrecen, Magyarország 2008

Babelfest -Târgoviste, Románia 2008, 2017

Festivalul International de Teatru - București, Románia 2008

Dráma Fesztivál - Székelyudvarhely, Románia 2008

Dráma Fesztivál - Székelyudvarhely, Románia 2009

Dráma Fesztivál - Székelyudvarhely, Románia 2010

Dráma Fesztivál - Székelyudvarhely, Románia 2016

Atelier Fesztivál - Nagybánya, Románia 2011

Festival International de Teatru - Brăila, Románia 2011

Kollokvium - Gyergyószentmiklós, Románia 2007,2011, 2019

Magyarországi Turné - Debrecen, Magyarország 2012

Román Kulturális Intézet Fesztiválja - Varsó, Lengyelország 2012

Szín-Tár Fesztivál - Kecskemét, Magyarország 2012

Szebeni Nemzetközi Színházi Fesztivál - Nagyszeben, Románia 2012

Határon Túli Színházak Fesztiválja - Kisvárda, Magyarország 2005,2007,2008,2009,2010,2012

Festivalul European al Spectacolului - Temesvár 2014

Thealter Fesztivál U21 - Szeged 2014

Egerszeg Fesztivál - Zalaegerszeg 2015

Gyulai Shakespeare Fesztivál - Gyula 2015

FestCo - București 2016

Fest FDR - Timișoara / Temesvár 2016

Festivalul National de Comedie - Galati 2016

Maratonul Teatrului Independent Bucharest Fringe - București 2016

IndependNet Festival - Cluj Napoca / Kolozsvár 2016

Fest FDR - Timișoara / Temesvár 2017

Festivalul International de Teatru - Arad 2017

Open Studio Act - Oradea / Nagyvárad 2017

Festivalul International de Teatru - Arad 2018

Fest FDR - Timișoara / Temesvár 2018

Gyulai Erdélyi Színházi Esték - Gyula 2018

Awake Festival - Târgu Mureș / Marosvásárhely 2018

Festivalul Independent de Teatru - București 2018

TranzitFeszt - Satu Mare / Szatmárnémeti 2018

UnderCLOUD Festivalul Teatrelor Independente 2018

FUX Fesztivál 2019

 

8.WORKSHOP-OKON ÉS MÁS SZAKMAI TOVÁBBKÉPZÉSEN VALÓ RÉSZVÉTEL:

2003 Tompa Gábor workshopja, Kolozsvár

2004 Budapest Panboro Mozgásszínház workshopja, Kolozsvár

2005, 2006 Izumi Ashizawa workshopja, Kolozsvár es Teherán

2006 Robert Cohen workshopja, Kolozsvár

2006 Christopher Markle és Melissa Hawkins-Kapp Shakespeare workshopja, Kolozsvár 

2006 George Ball workshopja, Kolozsvár

2006 Florin Fieroru workshopja, Gyergyószentmiklós

2007 Blaskó Borbála workshopja, Kisvárda

2007 Bodor Johanna workshopja, Székelyudvarhely

2010 Bodor Johanna workshopja, Marosvásárhely

2010 Bács Miklós workshopja, Marosvásárhely

2011 Utcaszak Színház workshopja,Marosvásárhely

2020 Fátyol Hermina online acting workshopja

2021 Magyar Éva online acting workshopja

 

9. ELNYERT DÍJAK:

2003 A legjobb férfi alakítás díja - KEISZ - Kolozsvár / Cluj Napoca

2004 Alakítás díj-Festival Monodrama i Pantomime - Beograd, Szerbia

2005 Próza, vers, jelenet kategória díj - Médiabefutó - Marosvásárhely / Târgu Mureș

2007 A legjobb férfi alakítás díja-Fiatal Színészek Vetélkedője - Míves Emberek Sokadalma - Székelyudvarhely / Odorheiu Secuiesc

2011 A legjobb férfi főszereplő díja - Atelier Fesztivál - Nagybánya / Baia Mare

2016 Alakítás díj - FestCo - Bukarest / București

 

10. EGYÉB (SZAKMAI SZEMPONTBÓL RELEVÁNSNAK ÍTÉLT TEVÉKENYSÉGEK):

Parlando Rubato, II.éves színészhallgatók mozgásszínházi elõadása, rendezõ: Uray Péter

TESTÕR - Garaczi László - Brahms és a macskák, IV.éves színészhallgatók elõadása, rendezõ: Szilágyi Palkó Csaba

ROKON - F.G. Lorca - Vérnász, II.éves színészhallgatók mozgásszínházi elõadása, rendezõ: Uray Péter

RENDÕR - Darvasi László - Argentina, rendezõ: Szabó Attila

JIDE HERS - Kárpáti Péter - A negyedik kapu, rendezõ: Varga Ibolya

ALI - Garaczi László - Fesd feketére, rendezõ: Sarvadi Paul

SZENES - Lõrinczi Attila - Balta a fejbe, rendezõ: Szilágyi Palkó Csaba

MICSURIN- Matei Visniec - Madox, rendező:Patkó Éva

BOB - Saviana Stănescu - Rendkívüli képességekkel rendelkező idegenek, rendező: Patkó Éva

 

11.FILM SZEREPEK:

HERCEG - Ottlik Géza - Utolsó mese, rendező: Köllő Ildikó 2013

NUÓFER SÁNDOR - Örkény István - Rózsakiállítás című kisregénye alapján - A rózsa csöndje, rendező: Erőss László 2013

FÉRFI - NYÁRI ILLÚZIÓ, rendező: Erőss László 2014

 

12.BESZÉLT NYELVEK:

Magyar anyanyelv

Angol felsőfok (C1)

Román felsőfok

Német kezdőfok

 

 

 

 

 

 

Hozzászólások

Hozzászólás megtekintése

Hozzászólások megtekintése

Nincs új bejegyzés.