Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


Színikritikusok Díja 2008/2009

2009.11.30

ZSIGMOND ANDREA
Babes-Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár

A legjobb új magyar dráma: VINNAI ANDRÁS: VAKOND - VISKY ANDRÁS: ALKOHOLISTÁK - ZALÁN TIBOR: RETTENTŐ GÖRÖG VITÉZ

A legjobb előadás: OBLOM-OFF (Debrecen, rendezte: Andrzej Bubien) - ISTENÍTÉLET (Pécs, rendezte: Mohácsi János) - A GÉZAGYEREK (Szabadkai Népszínház, rendezte: Bérczes László)

A legjobb rendezés: A VELENCEI KALMÁR (Eger, rendezte: Zsótér Sándor) - HALOTTI POMPA (Debrecen, rendezte: Vidnyánszky Attila) - KÖNYÖKKANYAR; TURBO PARADISO (Szabadkai Kosztolányi Dezső Színház, mindkettőt rendezte: Urbán András)

A legjobb zenés/szórakoztató előadás: Jógyerekek képeskönyve (Örkény Színház - Művészetek Palotája, rendezte: Ascher Tamás)

A legjobb független színházi előadás: BÉRHÁZTÖRTÉNETEK 0.1 (Szputnyik Hajózási Társaság, rendezte: Bodó Viktor) - A SOHA VISSZA NEM TÉRő (Pintér Béla és Társulata, rendezte: Pintér Béla) - Hű, DE MESSZE VAN PETUSKI! (Stúdió „K", rendezte: Tamási Zoltán)

A legjobb gyerekelőadás: RETTENTő GÖRÖG VITÉZ (Stúdió „K", rendezte: Fodor Tamás) - A TALIZMÁN (Debrecen, rendezte: Szász Zsolt) - A FÉLŐLÉNY (Székelyudvarhely, rendezte: Szilágyi Regina)

A legjobb női főszereplő: CSÁKÁNYI ESZTER (Fédra Fitness, KoMa-ALKA.T) - NÁDASY ERIKA (Alkoholisták, Eger) - VICEI NATÁLIA (A Gézagyerek, Szabadkai Népszínház)

A legjobb férfi főszereplő: TRILL ZSOLT (Oblom-off, Debrecen) - BOGDÁN ZSOLT (III. Richárd, Kolozsvár) - NAGY PÉTER (Hamlet, Zalaegerszeg)

A legjobb női mellékszereplő: BÖRCSÖK ENIKŐ (Augusztus Oklahomában, Vígszínház) - HOMONNAI KATALIN és KAKASY DÓRA (Hű, de messze van Petuski!, Stúdió „K") - MEZEI GABRIELLA (Mesél a Bécsi erdő, Székelyudvarhely)

A legjobb férfi mellékszereplő: SZABÓ TIBOR (Leonce és Léna, Gyergyószentmiklós) - VENCZEL VALENTIN (Alkoholisták, Eger) - MOLNÁR LEVENTE és SZűCS ERVIN (III. Richárd, Kolozsvár)

A legjobb díszlet: KÖNYÖKKANYAR (Szabadkai Kosztolányi Dezső Színház, tervezte: Perovics Zoltán) - LÁNY, KERTBEN (Kamra); ISTENÍTÉLET (Pécs), mindkettőt tervezte: Khell Zsolt - JÓGYEREKEK KÉPESKÖNYVE (Örkény Színház - Művészetek Palotája, tervezte: Izsák Lili)

A legjobb jelmez:JÓGYEREKEK KÉPESKÖNYVE (Örkény Színház - Művészetek Palotája, tervezte: Nagy Fruzsina) - A KÉK MADÁR (Csíki Játékszín, tervezte: Adriana Grand) - ORÁL MORÁL (Dunaszerdahelyi Epopteia Színházi Társulás, tervezte: őry Katalin)

 


A legjobb pályakezdő

JAKAB ORSOLYA (Mesél a Bécsi erdő, Székelyudvarhely) - TÁBOROSI MARGARÉTA (Tavasz, Újvidék) - ÖTVÖS ANDRÁS (A velencei kalmár, Eger)

Különdíj (más kategóriába nem sorolható): DUNASZERDAHELYI EPOPTEIA SZÍNHÁZI TÁRSULÁS ÉS MűHELY (a színházi nyelv megújítását célzó kísérleteiért) - CÁRI TIBOR (a csíkszeredai A kék madár és a temesvári Amor omnia zenéjéért) - VARGA-JÁRÓ ILONA (a kolozsvári III. Richárd maszkjaiért)

 

 

Hozzászólások

Hozzászólás megtekintése

Hozzászólások megtekintése

Nincs új bejegyzés.